7147 Assietter
ett par, Kina. Diameter: 15 cm
Såld: 1.300 kr
Såldes den 31 oktober 2022 -
4582 Assietter
Ett par, Meissen, Gallerporslin, diameter: 18,5
Såld: 800 kr
Såldes den 6 januari 2020 -
8472 Assietter
Ett par, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 19, nagg
Såld: 250 kr
Såldes den 11 september 2017
4010 Assietter
Ett par, Qianlong, Famille Rosedekor, diameter: 16, 5
Såld: 800 kr
Såldes den 1 maj 2017 -
8003 Assietter
Ett par, Kina, Sent 1800-tal, Dia18
Såld: 700 kr
Såldes den 2 september 2013 -
5041 Assietter
ett par, Meissen, Dia 21
Såld: 650 kr
Såldes den 10 maj 2004
6288 Assietter
Ett par, Meissen, Dia21
Såld: 650 kr
Såldes den 8 december 2003